Imunitate scazuta

Moderators: Cherie, psihdinupopa

Cherie
Site Admin

Imunitate scazuta

Postby Cherie » Fri Mar 19, 2010 11:01 pm

Ma simt ingrozitor, se apropie menstruatia si iar scade imunitatea. De cate ori trebuie sa-mi vina, dau bolile peste mine: fac o criza de infectie urinara, a inceput o alta masea sa ma doara si am racit iar, deja am rani la nas de-atata sters, si numai din ce mi-am sters nasul azi. Asta e alt virus, ca si la Andrei se manifesta altfel decat raceala de saptamana trecuta. Stiu ce as putea sa iau, dar am o stare proasta ca nu as putea sa iau nimic. Adevarul e ca niciodata nu am putut sa ma tin de un tratament anume pe termen lung. Dar trebuie sa ma apuc sa iau ceva, cred ca la masea imi voi pune niste tinctura de propolis pe gingie sa nu mi se infecteze, iau un panadol acum, ma bag in pat si beau un ceai cald, daca vrea cineva sa mi-l faca. :cry:
ImageImage
ImageImage

ramona30
Margareta

Re: Imunitate scazuta

Postby ramona30 » Fri Mar 19, 2010 11:11 pm

saraca de tine, ai grija de tine, trebuie sa fii puternica , stiu cum e eu am infectie urinara in fiecare luna si nu-i dau de cap, la antibiograma imi iese virusul rezistent la aproape toate antibioticele, si chiar daca iau tratament nu dureaza mult si iar apare infectia, asta se intampla din 2006 cand m-am operat la burta, de atunci am devenit foarte sensibila, pana atunci nu am avut nicio problema, nu ai incercat cu sare calda pe burta?
Image

Image

Cherie
Site Admin

Postby Cherie » Sat Mar 20, 2010 9:55 am

of, si eu de 6 ani sufar de infectie urinara recidivanta si la fel ca tine am patit-o cu antibioticele. Singura solutie este sa-mi ridic imunitatea. Cu siguranta voi face niste injectii cu polidin ca astea in urma cu 4 ani au avut efect. Mai incerc si acum...
ImageImage
ImageImage

ramona30
Margareta

Postby ramona30 » Sat Mar 20, 2010 10:51 am

sa stii ca si eu am facut polidin dupa ce am nascut fetita dar atunci nu aveam probleme cu infectiile urinare, doar raceam des
Image

Image

Cherie
Site Admin

Postby Cherie » Sat Mar 20, 2010 12:33 pm

Dar ar trebui sa astept sa nu mai alaptez, asa-i?! :?
ImageImage
ImageImage

ramona30
Margareta

Postby ramona30 » Sat Mar 20, 2010 2:11 pm

eu asta nu stiu ca am alaptat-o foarte putin si nici la baiat n-am avut lapte
Image

Image

Return to “Probleme de sanatate”