Infectii urinare repetate

Moderators: Cherie, psihdinupopa

Divas
Floricica sfatoasa

Re: Infectii urinare repetate

Postby Divas » Mon Aug 29, 2011 11:06 am

Semnez si eu condica aici, e a treia oara cand mi se intampla treaba asta, primele doua dati a fost mai rau, atunci am si urinat cu sange, acum este o forma mai usoara... Urinez des, am senzatia tot timpul ca fac pe mine daca n-ajung la baie in clipa urmatoare, ma inteapa si ma dor rinichii si e jale cand ajung la baie. Mi-am luat o folie de urinal, flamexin, beau apa in nestire si abia astept sa ajung acasa sa ma bag si in cada cu apa. N-am mai ajuns la medic, desi ar fi fost cel mai bine, dar data trecuta am dat peste un nene care mi-a spus (fara nicio analiza) ca elimin pietre sau nisip, asa ca merg tot pe ideea asta si acum... Oricum ar fi, infectie sau pietre, e jale fetelor...
Image
Image

Cherie
Site Admin

Postby Cherie » Mon Aug 29, 2011 11:11 am

pai chiar era bine sa fi facut o urocultura. Incearca sa-ti faci rost si de biseptol, 2 la 12 ore timp de macar 7 zile.
ImageImage
ImageImage

Divas
Floricica sfatoasa

Postby Divas » Mon Aug 29, 2011 11:20 am

Asa este, Marta, era bine sa fi ajuns la medic... Dar asta presupune sa ma invoiesc iar de la serviciu, bani pt reteta, bani pt analize... bani... =sad=
Image
Image

cris_kiri
Floricica sfatoasa

Postby cris_kiri » Tue Aug 30, 2011 11:00 am

Da, ideal era o urocultura, dar pana ajungi sa o faci, poti sa iei Urinalul sau Urinexul si Flamexin. Eu stiu ca beam in nestire ceai din cozi de cirese si de matase de porumb. Chiar au efect. Am patit-o si eu o data rau de tot cu sange, de am ajuns la spital...urat moment...Sanatate multa!

Return to “Probleme de sanatate”