Probleme cu sanii

Moderators: Cherie, psihdinupopa

Cherie
Site Admin

Re: Probleme cu sanii

Postby Cherie » Thu Apr 15, 2010 4:56 pm

:) bravo, Cris, ai scapat! da, poti sa-i dai acum... :)
ImageImage
ImageImage

cris_kiri
Floricica sfatoasa

Postby cris_kiri » Thu Apr 15, 2010 11:19 pm

Pai dar credeti ca vrea sa suga din sanul asta? Cum o pun la el, trage un pic si gata, iar la celalalt rupe, nu alta...Nu stiu, parca are pica pe el...maine dimi numai la asta o tin...

Cherie
Site Admin

Postby Cherie » Fri Apr 16, 2010 9:28 am

hm, curge greu inca. inainte de a-i da sa suga din el, mulge un pic din el.
ImageImage
ImageImage

gdoina
Floare de nu ma uita

Postby gdoina » Fri Apr 16, 2010 1:12 pm

Cristina,esti mai bine? Sper ca esti ocupata de nu ai mai intrat .
ImageImage

Lili77
Floricica sfatoasa

Postby Lili77 » Fri Apr 16, 2010 1:30 pm

Cris de ce nu mergi la dr.Buzatu,eu cred ca este foarte bun,am fost multumita de el.
Sper ca esti bine.

cris_kiri
Floricica sfatoasa

Postby cris_kiri » Fri Apr 16, 2010 10:49 pm

Da, am fost intr-adevar ocupata azi si de aceea nu am apucat sa intru. Ar trebui sa-mi fac si putin timp dimineata, dar cum ma vede Andreea ca deschid laptopul cum incepe scandalul... =12talk= Ma simt foarte bine, nu mai am deloc dureri, lapticul si-a dat drumul, este totul ok. Intr-adevar, in 3 zile a trecut. Bine ca am scapat doar cu atat, ca la ce citisem pe net, ma apuca groaza...
Lili, eu merg aici in Pitesti la doctorita Ionescu, mi se pare super ok, iti si vorbeste frumos, este si blanda si mie mi se pare si destul de buna ca ginecolog. De Buzatu...nu stiu ce sa zic, am auzit pareri si pro si contra, nu pot spune eu personal nimic de el. Insa, din moment ce merg la dr mea de 4 ani si sunt multumita, nu o sa o schimb. Daca ar fi practicat si la spital, cu ea nasteam, nu ma mai duceam la Bucuresti.
Fetelor, sunteti niste scumpe, v-ati facut griji pentru mine...Adevarate prietene! Va pup dulce! 1==1 1==1 1==1

georykutza
floricica vorbareata

Postby georykutza » Sat Apr 17, 2010 9:36 am

cris,ma bucur ca esti ok...si pe mine m-au speriat articolele de pe internet si m-am mai speriat si eco ca mi-a zis ala ca e o tumora...bn ca nu a fost nimik grav...
Image
Image

Lili77
Floricica sfatoasa

Postby Lili77 » Sat Apr 17, 2010 9:50 am

Ma bucur ca esti bine,nu am auzit de dr. Ionescu,dar daca zici ca e buna,atunci e ok.
Pupici de la noi. 1==1

veronica
Floarea soarelui

Postby veronica » Sun May 16, 2010 10:25 pm

Am o intrebare, nu neaparat o problema.
Am incetat sa ma mai mulg inainte de Craciun, nici atunci nu aveam decat cate 10-15 ml. Sigur ca nu am avut nicio problema, ca nu avea ce sa fie de la atata cantitate de lapte cata mai era, dar si acum, dupa vreo 5 luni, inca mai iese putin lapte din sani. Uneori ma trezesc ca mi se pateaza tricoul; pur si simplu simt cum iese, aproape cu furnicaturi, ca la inceput, cand alaptam.
Uneori se intampla asta cand fac efort, dar mi s-a intamplat sa ma uit cu drag la poze cu Leia sau sa o strang cu drag in brate si sa ma trezesc cu picaturile... existente.
Ati mai auzit de asa ceva? Adica dupa atata timp sa mai fie lapte, chiar si cateva picaturi? Si e lapte (nu doar o secretie), fiindca si culoarea, si gustul corespund.
O sa incerc sa ajung la medic dupa urmatoarea menstruatie, poate are el o explicatie, dar pana atunci, poate ati avut si voi careva o asemenea experienta.
Image

Cherie
Site Admin

Postby Cherie » Mon May 17, 2010 9:08 am

Veronica, la Teodora nu am alaptat din mai, iar in noiembrie inca mai curgeau picaturi de lapte. dar s-a pierdut in timp. dar daca te deranjeaza, cere medicului tau niste pastile de ablactare.
ImageImage
ImageImage

Return to “Probleme de sanatate”