Stimularea imunitatii

Moderators: Cherie, psihdinupopa

Re: Stimularea imunitatii

Postby Cherie » Tue Oct 12, 2010 8:50 am

nu mai tin minte exact firma producatoare, insa stiu ca era un flacon portocaliu, iar vit C e fara zahar. propolis- floavosol T se numeste, este tinctura fara alcool. Echinaceea- nu mai stiu, erau tot picaturi si alea fara alcool.
ImageImage
ImageImage
Cherie
Site Admin

Postby veronica » Tue Oct 12, 2010 11:03 pm

Multumesc pentru raspuns! 1==1
Image
veronica
Floarea soarelui

Postby Cherie » Sun Oct 24, 2010 10:13 pm

Stiati ca copiii care mananca dulciuri, au o imunitate scazuta?
ImageImage
ImageImage
Cherie
Site Admin

Postby Divas » Mon Nov 29, 2010 10:56 pm

Mie mi-a recomandat pediatra echinaceea pt. amandoi, asa ca eu am luat Pikovit pt. amandoi si vigantol de 1000 si Ca. pt. Dadi... Voi cumpara si echinaceea dupa ce termin Pikovitul...
Image
Image
Divas
Floricica sfatoasa

Postby veronica » Sat Feb 12, 2011 11:28 pm

Eu am inceput cu Leia a 3-a tura de tratament homeopat cu Vironal (cate 5 picaturi, o data pe zi) (un flacon costa cam 120 de lei, dar tine 4-5 luni). Asta se da timp de 6 luni, cate 3 saptamani, una pauza, pe urma de la capat. Mi l-a recomandat dr. de la cresa, care e medic pediatru cu competente homeopate; vin la ea parinti cu copii de prin toate orasele aproape de Cluj, am si eu o prietena cu o fetita de 4 anisori, care, de cand a inceput tratamentul de imunizare, a scapat de problemele mari.
Cred ca asta ne-a ajutat si pe noi, ca de o luna, de cand o duc la cresa, a facut o raceala usoara, acum e a doua si sper din suflet sa nu fie nici asta mai rea.

Puteti incerca si Propolis cu vitamina C si echinaceea, de la Fiterman pharma, ca asta are si vit. c si echinaceea la un loc, e un siropel foarte bun la gust. Si eu i-am dat Leiei o sticluta, acum pauza, dar nici nu ii mai dau altceva, ca dr a zis ca Vironalul e foarte tare si nu mai e nevoie de altceva.
Image
veronica
Floarea soarelui

Postby Divas » Sun Mar 20, 2011 3:26 pm

Pt imunitate noua ne-a recomandat dr. Esberitox, o tableta dizolvata intr-o lingurita cu apa de 3 ori /zi.http://www.esberitox.ro/index.html
Image
Image
Divas
Floricica sfatoasa

Postby Cherie » Sun Mar 20, 2011 5:09 pm

asta e homeopat, Divas, ca nu mi-am dat seama sau naturist?
ImageImage
ImageImage
Cherie
Site Admin

Postby Divas » Sun Mar 20, 2011 5:17 pm

Marta, sincer habar n-am... Contine echinaceea, tuja si inca o planta, scrie in prospect... macar nu este de sinteza.... Il voi aplica si pt Stefi si voi vedea rezultatele... Eu am intrebat-o de isoprinosine si mi-a spus ca ea personal nu-l recomanda ca e plin de tot felul... ma rog, parerea ei... Deci, fiecare medic cu retetele lui si medicatia lui preferata, rar gasesti doi sa se puna de acord...
Image
Image
Divas
Floricica sfatoasa

Postby Cherie » Sun Mar 20, 2011 5:22 pm

da, pai si aici in Sibiu, doar doi am auzit sa-l recomande, asta de ni l-a recomandat noua si inca unul. M-a sunat cineva zilele trecute sa ma intrebe cum am dat copiilor ca un medic l-a recomandat fetitei ei... deci sunt doi. Unde am intrebat si eu in Sibiu, mi s-a spus ca nu. Insa daca le dau alte medicamente ca racesc, tot acolo as ajunge...
ImageImage
ImageImage
Cherie
Site Admin

Postby Lilutza » Sun Mar 20, 2011 10:52 pm

Si eu am vrut sa cumpar ceva de imunitate ieri cand am fost la cumparaturi dar nu stiam ce.....asa ca voi citi despre ce a scris Silvia poate il cumpar pe acela!
Lilutza
Floricica sfatoasa

PreviousNext

Return to Ingrijire si sanatate