rechizitele...

Moderators: Cherie, psihdinupopa

Cherie
Site Admin

rechizitele...

Postby Cherie » Wed Sep 11, 2013 11:48 am

o lista intreaga de rechizite ne-a fost inmanata ieri la sedinta cu parintii:
caiete de desen 6, plicuri, mape, folii, bloc de desen, caiete speciale de tip A, 3, matematica, alte caiete speciale in germana, acuarele, betisoare, creioane colorate.
ne trebuie si un saculet pentru acuarele, pahar, pensula pentru ca astea raman la scoala.
si nu neaparat rechizite, dar ne trebuie si... perdele, ca alea s-au rupt. Dupa noi nu stim ce clasa intra, asa ca nu stim daca impartim sau nu cheltuiala. Anul trecut puteam incuia clasa, insa nu si anul asta.
ImageImage
ImageImage

iustina
Floricica sfatoasa

Re: rechizitele...

Postby iustina » Wed Sep 11, 2013 12:58 pm

eu aici nu prea am ce completa ca aici nu se cer rechizite...cel putin noua nu ne-a cerut nimic. vorbesc de gradinita... azi insa a fost prima zi ...si dupa 3 ore de stat ne-a sunat sa venim s ao luam ca are febra!.....deci maine ne prezentam la dr si apoi vedem cand ne intoarcem la gradinita....

Cherie
Site Admin

Postby Cherie » Thu Sep 12, 2013 7:58 pm

valeu ce de bani am dat pe ele!!! 150 lei m-au costat, si inca nu au venit caietele speciale... =angry=
ImageImage
ImageImage

iustina
Floricica sfatoasa

Postby iustina » Fri Sep 13, 2013 10:59 am

ne-a dat si noua lista azi :
sa aducem pahare goale de iaurt, cutie goala de unt, de suc, paie, boabe de linte, de fasole, o planta, reviste si ziare vechi....
deci nimic de cumparat!

cris_kiri
Floricica sfatoasa

Postby cris_kiri » Mon Sep 16, 2013 9:56 pm

Noi asteptam lista dupa sedinta cu parintii, dar cred ca se va proceda ca in ceilalti ani, vom da o suma X pentru toate.

Cherie
Site Admin

Postby Cherie » Tue Sep 17, 2013 2:03 pm

intre timp la noi suma a crescut, s-au mai adaugat si altele...si nu mi-am imaginat ca ar putea fi atat de scumpe prostioarele astea gen invelitori pentru caiete, carti, etichete, cartoane colorate, cartoane albe, lipiciuri, acuarele, betisoare. banuiam ca vor fi scumpe caietele si cartile speciale, 50 lei am dat azi iar. La gradinita inca nu stim cat trebuie sa dam.
ImageImage
ImageImage

Return to “Educatie si scoala”