O cafea tare va rog! (3)

cam tot ce stim noi, femeile sa facem mai bine...

Moderators: Cherie, psihdinupopa

roxy25
Margareta

Re: O cafea tare va rog! (3)

Postby roxy25 » Wed Sep 17, 2014 8:31 pm

Cherie alunita lui Rares era mare , pusa prost( pe fesa dreapta si o zgandarea cand se dadea pe topogan, cand se tara cu fundul pe jos etc) si in plus o scarpina mereu ( zicea ca vin purecii la ea :mrgreen: ) si se rosea f tare in jurul ei.Am fost cu el la chirurgie plastica ( unde a lucrat soacra- mea 35 de ani) si dr de acolo a zis ca intradevar cel mai bine e sa o scoatem.
Cam asta e povestea alunitei! :grin:
Iustina si eu sper sa scap mai repede de greturile astea ca simt ca o iau razna. Si problema si msi mare este ca mananc f mult si deja m- am ingrasat vreo 4 kg si imi e frica ca o sa iau f multe in sarcina asta. =help=
Image

Cherie
Site Admin

Postby Cherie » Thu Sep 18, 2014 8:21 am

Roxi, un mic secret de care imi este foarte tare rusine: eu in concediul asta m-am ingrasat cam cat spui tu!!! :oops: tot asa am mancat si dormit!!! =1spiteful=

eu mi-am luat rezultatul exudatului, este negativ. ce sa mai zic?! e clar ca astia doi iau de undeva din alta parte streptococii!! si nici macar nu au fost la locuri de joaca sau colectivitate. Sau... or fi contaminat probele la laborator...
ImageImage
ImageImage

cris_kiri
Floricica sfatoasa

Postby cris_kiri » Thu Sep 18, 2014 11:14 am

Neatza! Gata, am revenit si eu...am cam lipsit, recunosc...S-a terminat si a doua parte a concediului, am fost in principal la Sangeorgiu de Mures, dar de acolo am fost si la salina Turda, dar si prin Targu-Mures. La hotelul unde am fost cazati am beneficiat si de 3 proceduri de tratament pe zi (namol, curenti si masaj), care au fost extrem de bine-venite pentru spatele meu. Am tot stat pe la piscina, cea sarata era chiar super! Le-a placut acolo si copiilor, bineinteles ca ei voiau cel mai mult sa stea in apa, cu greu ii scoteam din apa, ca de obicei :lol: Hotelul era facut de o familie de pocaiti, asa ca in menu nu exista carne de porc, bauturi sau tutun, lucru care chiar nu ne-a deranjat deloc. Oricum, cred ca a fost cel mai tare hotel din Romania unde am fost, se pare ca se poate face si turism la noi in tara, desi preturile sunt destul de mari pentru posibilitatile noastre, ale romanilor de rand. Noi, ca de obicei, am mers printr-un bilet prin sindicatul de la Petrom si nu am dat decat 1200 lei pentru 7 nopti toti 4, pensiune completa, camera tip junior suite, plus cele 3 proceduri pe zi de fiecare. Asa sa tot mergi...
Am inceput si noi gradi, avem iar o educatoare noua, Andreea s-a mierlait putin in prima zi, dar acum este ok. Pe Stef nu l-am inscris inca, cica trebuia sa aiba 3 ani impliniti pana la sfarsitul lui august, dar, sincera sa fiu, nici nu am insistat prea mult, fiindca o rezolvam. Atata timp cat are cine sa stea cu el acasa, nu-i bai. Suntem in plin proces de renuntare la pampers :P , ziua nu avem probleme, de mult timp se cere la baie, la somnicul de pranz nu mai punem, insa noaptea se mai intampla accidente cand si cand. Saptamana asta a dormit mama cu el (au ramas ai mei la noi, Ciprian fiind plecat la niste cursuri in Germania) si l-a trezit noaptea si a fost totul ok. Oricum, nu mai avem decat un singur pampers in casa si nici nu mai cumparam altii.
In alta ordine de idei, sambata avem si un marataon la Bucuresti si vom merge toti 4, dar nu participam si noi, astia micii :lol: , dar cum mama pleaca la tara, nu am cu cine sa-i las pe copii, asa ca ne-am facut de plimbare!
La serviciu este la fel de "placut", Marta, cum mai e pe la tine?
Roxy, sarcina usoara, sper sa scapi cat mai repede de greturi, eu nu prea am avut la nicio sarcina, am fost o fericita din punctul asta de vedere.
Iustina, bine ati revenit si voi din concediu! Si sa aveti bafta la gradi!
Marta, si eu am problemele de care zici tu, o mai patesc la =1wc= ...era un unguent naturist, care mergea si in alaptat, dar imi scapa numele acum...
Aaa, am uitat sa va spun ca marti i-am facut, in sfarsit, a doua doza de Havrix lui Stef, a fost, ca de obicei, un cuminte! Mai avem Prevenar-ul, dar sa mai facem rost de bani, mai ales ca avem o nunta si un botez pe 28 (2 in 1). Iar asistenta noastra este, in sfarsit, insarcinata =1encore= , dupa ani grei de asteptare! O sa nasca in februarie, ne bucuram tare mult pentru ea!
Hai ca ne mai auzim. Pupici la toata lumea! 1==1

Cherie
Site Admin

Postby Cherie » Thu Sep 18, 2014 11:28 am

Cris, tare distractia voastra. Spatele meu spune ca ar vrea si el un masaj.
Succes la operatiunea " abandon pampers". Imi amintesc cat m-am chinuit la Andrei... Adica, era in grafic, dar eu il comparam cu Teodora, care s-a invatat mult mai repede la wc.
La serviciul meu e in felul urmator: pe nimeni nu mai intereseaza nimic. Anul urmator se va inchide si acest proiect, am intrebat ce se intampla cu postul meu, sefu mi-a zis ca nu stie, dar ca e posibil sa raman, pentru ca au nevoie pe Cisnadie de om. Faza e ca pe Cisnadie nu-mi doresc sa fac naveta. E dificil sa fac de-aici de unde stau eu. Ce ironie!!! Daca stateam in partea cealalta unde am stat inainte, naveta era floare la ureche. Aici e greu de tot. Si-asa mi-e greu luni si miercuri ca trebuie sa merg in Cisnadie. Asta inseamna timp pierdut... si bani pierduti!!!
Singura solutie este sa ne mutam inapoi!! =1sorry=
Alte locuri de munca?! am refuzat pe alea din DGASPC propuse, pentru ca erau pe un serviciul de Evaluare Initiala... si apoi am aflat si exprimarea nefericita a directoarei care s-ar fi adresat colegelor ei cu : "lasa ca vin prostii de la ... ca si-asa nu mai au de lucru". Trei prosti am primit acea oferta ( ne ofereau posturi de consilier superior) si toti trei prostii am refuzat. Si bine am facut!!!

cu problema spinoasa a mea... dupa ce mi-am bagat undeva jum de tub de unguent, am cumparat niste supozitoare cu propolis si rasina. Sunt singurele care m-au ajutat pana acum!!
ImageImage
ImageImage

Return to “Taclale, mondenitati, diverse”